Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/szkolarycerska.pl/public_html/rycerstwo/included/db.php on line 5
Rycerstwo 2.0 - Wypatrując Mądrości

Wypatrując Mądrości

Tomasz a Kempis - Nie należy ganić wiedzy, ani naturalnego poznania rzeczy, które samo przez się jest dobre i według zamiarów Bożych, lecz zawsze trzeba wyżej stawiać dobre sumienie i cnotliwe życie. Ale ponieważ wielu stara się więcej o wiedzę niż o dobre życie, dlatego często błądzą i albo żadnego, albo tylko mały odnoszą pożytek.
18
stycznia 2014
Herodot - Całe nasze życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia
15
stycznia 2014
Immanuel Kant  - Postępuj tak, byś człowieczeństwa tak w swej osobie, jako też w osobie każdego innego, używał zawsze zarazem jako celu, nigdy tylko jako środka.
8
stycznia 2014
Licz na tych, którzy nie zawodzą: pierwszym jest Bóg, drugim - ty sam. - św. Tomasz z Akwinu
29
stycznia 2013
Człowiek dla człowieka powinien być rzeczą świętą
 - Seneka Młodszy
28
marca 2013
1. „Nie ma sprawy i osoby, która nie była poddawana twórczej obróbce prze media manipulujące jej obrazem zgodnie z interesem nadawcy. Tym więcej dymu i kłamstwa, im sprawa ma większe znaczenie finansowe dla sprawowania władzy czy rządu dusz.”
Krzysztof i Marek Wareccy
3
marca 2013
W podróży i w życiu niecierpliwość rosnie w miarę, jak zbliżamy się do celu - 
Józef Ignacy Kraszewski
9
lutego 2013
Korzystanie z rzeczy gasi nasze zdziwienie lecz nie leczy z ignorancji - John Locke
18
stycznia 2013